Search
Close this search box.
Výměna žhavících svíček

Výměna žhavících svíček

Žhavící svíčky jsou nezbytné pro bezproblémové startování – pomáhají v podstatě motoru dostat ten správný impulz pro nastartování. Bez funkčních žhavících svíček si tak doslova a do písmene ani neškrtnete, a pokud si chcete obzvlášť v zimě ušetřit nervy a čas při studených startech, dbejte na to, aby byly vždy v dobré kondici, případně myslete na jejich výměnu.

A JAK NA VÝMĚNU SVÍČEK?

euromotorscz zajimavosti vymena zhavicich svicek 2

Na rozdíl od jiných součástek a komponent, žhavicí svíčky stále patří k tomu vybavení, které si ještě zvládneme bez větších problémů zpravidla vyměnit sami. Jsou dostupné ihned po odklopení kapoty, případně sundání krytu motoru – pokud nejste v anatomii motoru zběhlí, hledejte je v oblasti hlav válců. Než se pustíte do montáže a výměny, přesvědčte se, že motor a jeho okolí není horké a nehrozí vám nepříjemná spálenina. Na druhou stranu, není dobré svíčky vytahovat při úplně studeném motoru, ideální je tedy něco mezi. Pokud si však i tak nejste jistí, pak nás neváhejte kontaktovat.

PÁR UŽITEČNÝCH TIPŮ

V každém případě budete potřebovat speciální nástavec určený přímo k vyšroubování svíček, běžným klíčem nebo nástavcem se nemusíte dostat tam, kam potřebujete. Někteří výrobci vyžadují povolení a utažení na určitý moment, potom je demontáž zapotřebí provádět momentovým klíčem.

Jestli se svíčkám ven nechce, můžete si pomoct malým množstvím oleje, pokud to nepomůže, raději si přece jen zajeďte do servisu. Před našroubováním nových svíček nezapomeňte očistit sokety a kontakty a vždy vyměňujte rovnou celou sadu. Ty dnes koupíte prakticky kdekoliv, v každé mototechně, v lépe vybavených benzinkách nebo ve specializovaných e-shopech, kde si můžete vybrat z velkého množství druhů. Stačí jen znát značku automobilu, typ motoru a pro každý případ se v návodu nebo u výrobce informovat o detailech a případných rizicích výměny. Tak tedy hodně štěstí při výměně a dalších ujetých kilometrech.

Kontaktujte nás

Napište nám, rádi vám odpovíme