Deaktivace start/stop systému

Deaktivace start/stop systému v Euromotors

Takzvaný start-stop (nebo chcete-li stop-start) systém je poměrně často diskutovaným a řádně kontroverzním tématem u prakticky všech nových vozidel. Původní myšlenka je v zásadě dobrá- funkcí start/stop systému je automatické vypnutí motoru při zastavení a vyřazení rychlosti a následné samočinné nastartování po stlačení spojky, nebo uvolnění brzdy. Výsledkem má být úspora na emisích a tudíž menší znečištění vzduchu výfukovými plyny. Druhým úhlem pohledu je pak vyšší opotřebení a zátěž baterií a neblahý vliv na motor, ložiska a hřídele. A to i přes argumenty některých příznivců, že nové motory jsou pro tento systém již navrženy.

euromotorscz sluzby deaktivace start stop 2

Z některých studií vyplývá, že start/stop systém zvýší u běžného auta počet startování motoru až desetinásobně, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Výrobci automobilů a jejich příslušenství se snaží proti tomuto vlivu bojovat vyvíjením odolnějších materiálů a účinnějších maziv. Zdánlivá úleva životnímu prostředí je pak tedy teoreticky degradována vyšší produkcí těchto komponentů a prostředků k jejich údržbě. Na druhou stranu nás nikdo nenutí (zatím) tento systém používat. Můžete ho vypínat před každou jízdou, což není zrovna pohodlné. Můžete ho de-aktivovat ho trvale – s trochou snahy najdete na internetu spoustu fíglů a postupů pro řešení svépomocí. Lepší nápad je vyřazení „legálně“ pomocí autodiagnostiky a precizní znalosti jednotlivých systémů.

Proč si vybrat právě nás?

Proč si vybrat právě nás? Profesionální tým! | Autoservis EURO-MOTORS
Profesionální tým
Proč si vybrat právě nás? Kvalita! | Autoservis EURO-MOTORS
Kvalita
Proč si vybrat právě nás? Rychlé vyřízení! | Autoservis EURO-MOTORS
Rychlé vyřízení
Proč si vybrat právě nás? Dostupnost MHD! | Autoservis EURO-MOTORS
Dostupnost MHD
Proč si vybrat právě nás? Příjemné ceny! | Autoservis EURO-MOTORS
Příjemné ceny

Co o nás říkají

Jan Sties
Jan Sties
Read More
Mají toho hodně na práci což také vypovídá o zájmu mnoha klientů - kvalitní servis
Miroslav Hoffmann
Miroslav Hoffmann
Read More
Fousatý Automechanik je prostě profik
Ivana Horová
Ivana Horová
Read More
Obrovská spokojenost! Rychlý servis a oprava včetně odtahu a za dobrou cenu. Moc děkuji za přátelský a profesionální přístup.
Pure Voice
Pure Voice
Read More
Jako vždy jednání na úrovni a auto jezdí jako nové. Šikovní technici a vedení vstřícné.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme