Search
Close this search box.
Výměna rozvodů

Rozvody u auta

Mezi opravy jako např. výměna spojky, či výměna brzd, které by mělo auto čas od času absolvovat patří i výměna rozvodů, nebo přesněji opravy celého rozvodového mechanismu. Pod pojmem „výměna rozvodů“ se totiž skrývá často mnohem více, než jen výměna rozvodového řemenu nebo řetězu. Co všechno tedy takováto oprava obnáší? A jak je v našem servisu prováděna?

euromotorscz sluzby vymena rozvodu 2

Prvním krokem prakticky jakékoliv výměny je demontáž starého, dosluhujícího, systému. Tu v tomto případě započneme otočením klikového hřídele tak, aby se první válec nacházel v horní úvrati. Následně stlačíme píst napínacího zařízení a trnem zajistíme pístek. Nyní již můžeme demontovat řemenici, kryt řemene i vlastní ozubený řemen.

Montáž opět započneme nastavením vačkového a klikového hřídele, po namontování napínací kladky momentovým klíčem ji dotáhneme a řemen volně nasadíme na řemenici klikového hřídele. Následuje montáž krytu, řemenice a postupné nasazení řemenu na čerpadlo, napínací kladku a řemenici. Celý proces ukončíme napnutím řemene a otočením hřídele ve směru otáčení motoru.

Náš servis zdobí nejen zkušenost a profesionalita, pyšnit se můžeme i příznivými cenami, které v tomto případě začínají na 4500 Kč (náš kompletní ceník).

Cena výměny rozvodů

Ceny jsou uvedeny pouze za provedenou práci bez započtení ceny materiálu.
Uvedené ceny jsou pouze orientační a bez DPH. Kalkulaci připravíme na základě vašich požadavků.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme