Search
Close this search box.
Servis amerických aut

Servis amerických aut

Servis aut vyrobených a dovezených ze Spojených států amerických má v Evropě, nebo alespoň v naší republice stále jakýsi punc výjimečnosti. Má se za to, že musí být nutně drahý, zdlouhavý a náročný. U mnoha řidičů pak pořád panuje představa, že americké auto je monstrózní žrout benzínu, jehož jakákoliv případná oprava vás bude stát jmění. Proto jsou americká auta pořád poměrně opomíjeným zbožím a samotné opravny se do jejich servisu dvakrát moc nehrnou. A pokud ano, v mnoha případech si nechávají zaplatit přemrštěné sumy za práci i náhradní díly. Pravda je však, jak už to mnohdy bývá, někde jinde.

euromotorscz zajimavosti servis americkych aut 2

PROČ NEZKUSIT AMERICKÉ AUTO?

V nabídce amerických automobilů jsou k mání jak starší kousky pro znalce a sběratele, tak moderní auta pro běžný provoz – nezřídka i vybavené manuální převodovkou a naftovým motorem, který perfektně odpovídá evropským poměrům.

Jediné opravdu reálné a všeobecné riziko je, že auto dovezené zpoza velké louže může mít nejasnou a nezmapovanou minulost a u ojetiny vždycky tak trochu kupujete zajíce v pytli. Ke cti amerických výrobců automobilů ale sluší přiznat, že americké součástky v amerických autech jsou mnohdy mnohem kvalitnější a odolnější, než je tomu jinde. Druhou věcí je, že našince může (ať už mile či nemile) překvapit nezvyklý design, uspořádání interiéru a samotná výbava. Což ale není nic, co by si v dnešní době nemohl člověk dopředu ověřit a prozkoumat.

euromotorscz zajimavosti servis americkych aut 3

KAM DO SERVISU?

Velké dilema a kámen úrazu pak bývá otázka, kam zajet a nechat udělat opravu či výměnu. Výměna oleje a přezutí pneumatik nikomu zřejmě problém dělat nebude, ale co výměna rozvodů, oprava spojky, seřízení brzd, nebo samotná diagnostika? Bohužel stále existuje velké množství servisů, kde je slovo „amerika“ zaklínadlo, po kterém následuje výčet argumentů, proč je tato oprava tak náročná, proč bude tak dlouho trvat, proč je tak těžké sehnat náhradní díl a tudíž se cena vyšplhá ke dvojnásobku té běžné.

euromotorscz zajimavosti servis americkych aut 4

K NÁM!

To možná platilo před třiceti lety, kdy byly technologie přece jenom omezenější, objednávání zboží komplikovanější a zkušenosti se nabíraly a vyměňovaly o poznání hůře. V našem podání může být servis amerického vozu rychlý, spolehlivý a v žádném případě ne předražený. A už vůbec vás nepoženeme do autorizovaného nebo certifikovaného servisu. Pokud se nejedná vyloženě o atypický nebo na zakázku vyrobený díl, tak to opravdu není třeba – ať už jste řidič sběratel a máte doma zasloužilého veterána, běžný řidič, nebo podnikatel, bez obav se na nás obraťte. Veškeré naše znalosti, zkušenosti, šikovnost, odhodlání věnujeme tomu, abyste od nás odcházeli, nebo lépe řečeno odjížděli spokojení. A abyste se na vlastní kůži přesvědčili, že servis a opravy amerických aut nejsou ve správných rukou ničím neřešitelným.

Kontaktujte nás

Napište nám, rádi vám odpovíme