Search
Close this search box.
Inspekční servis
Pravidelné servisní prohlídky

Komplexní kontrola

Pravidelné servisní prohlídky jsou pro každý automobil velmi důležité. Pokud chcete vašemu autu maximálně prodloužit životnost a udělat vše pro jeho spolehlivost, pak jsou víceméně nezbytné. Pravdou je, že pokud chceme, aby byla kontrola opravdu smysluplná a pečlivá, je třeba věnovat jí čas a pozornost. Ne každý ale disponuje dostatečným časem, technickým umem a zázemím, nebo třeba nadšením pro tento druh práce. Pokud je to i váš případ, neváhejte a kontaktujte nás. A jak tedy probíhá taková profesionální pravidelná servisní prohlídka?

euromotorscz sluzby inspekcni servis 2

Krom jiného jde o kontrolu funkčnosti světelných a zvukových signálů, stejně jako kontrolek na hlavním panelu a systému zvedání skel. V období sněhu a mrazu může být dále zásadní funkce stěračů a ostřikovačů oken, případně světlometů. A to včetně správného směru proudu kapaliny, na což se často zapomíná.

Neméně důležitá je ruční brzda – i ta je tedy předmětem této servisní inspekce. Problémem také bývá odemykání a zamykání, i kontrola a promazání zámků dveří a kapoty je tudíž na pořadu dne. Samozřejmostí je pak prověření stavu a funkcionality bezpečnostních pásů.

Myslíme i na bezpečnost

Stav a množství provozních kapalin je kapitolou samo o sobě. Olej, brzdová kapalina, náplň v ostřikovačích a posilovači volantu, včetně prověření krystalizační teploty – to vše projde důkladnou kontrolou, jejíž součástí je i prověření těsnění hlavního brzdového válce, brzdových trubek a hadic a neporušenosti hnacího řemenu. Poté co je automobil na heveru, probíhá inspekce ložisek kol, táhel, kulových kloubů, ráfků, pneumatik a jejich tlaku, brzdových destiček, kotoučů a tlumičů, jejich těsnění nevyjímaje. Prohlídce samozřejmě neujde ani těsnost brzdového a palivového potrubí, případný únik kapalin z jednotek převodovky, stav obou odpružení, řídícího mechanismu a hnací hřídele, kde se zaměřujeme na únik tuku a stav prachových krytů. Ve finále, kdy už auto stojí opět na zemi, probíhá kontrola matic pro upevnění kol, návrat brzdového pedálu při jeho používání, čistoty motorového prostoru a úrovně světlometů. Rychle a bezpracně tak můžete i vy být připraveni na zimu a kdykoliv bez obav vyjet za každého počasí.

Cena servisní prohlídky

Ceny jsou uvedeny pouze za provedenou práci bez započtení ceny materiálu.
Uvedené ceny jsou pouze orientační a bez DPH. 

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme