Search
Close this search box.
Výměna spojky

Montáž spojky

Ani přes stále se zvyšující spolehlivost moderních vozů není žádná jejich součást vůči poškození odolná stoprocentně, a čas od času je přeci jenom potřeba například vyměnit brzdy, či vyměnit olej. Spojka není výjimkou a v životě auta může přijít okamžik, kdy je třeba tento nesmírně důležitý (a důmyslný) systém vyměnit. V našem autoservisu se o vše potřebné umíme postarat tak, aby si zákazník odvážel spokojenost z kvalitní práce i příjemný pocit z příznivé ceny. Jak ale taková výměna spojky vlastně probíhá?

euromotorscz sluzby vymena spojky 2

Jako první přichází na řadu příprava na vlastní výměnu, tj. zvednutí vozidla, vypuštění oleje z převodovky, povolení poloos a jejich „vycvaknutí“ z převodovky. K přípravě patří i nezbytné odpojení akumulátoru, táhel řazení, lanka, čidel, či náhonu tachometru a startéru. Po demontáži závěsu spojky již následuje vytažení převodovky z motoru.

Nyní již můžeme spojku vyměnit, před namontováním té nové je ale třeba dokonale očistit setrvačník (u nás jej i speciálně testujeme). Při montáži je třeba dbát na správné vystředění lamely, dokonalé vyčištění spojkového koše i namazání hřídele převodovky.

V tuto chvíli nám zbývá namontovat převodovku zpět, doplnit olej, seřídit lanovod a nastavit spojkový pedál. Když je hotovo, můžeme vyrazit na zkušební jízdu. Neváhejte nás v případě potřeby kontaktovat, postaráme si i o vaši spojku! Spolehnout se můžete na zkušenost a odbornost našich mechaniků, použití značkových dílů Luk či Sachs, osobní přístup i nízké ceny.

Cena výměny spojky

Ceny jsou uvedeny pouze za provedenou práci bez započtení ceny materiálu.
Uvedené ceny jsou pouze orientační a bez DPH. Kalkulaci připravíme na základě vašich požadavků.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme