Search
Close this search box.
Oprava klimatizace na Praze 10

Oprava klimatizace v autě

Provádíme opravy závad a pravidelný servis autoklimatizací, dezinfekci a plnění klimatizací pro všechny osobní a nákladní vozidla v Praze.
V autoservisu EURO-MOTORS používáme odborné zařízení, kvalitní materiály a náhradní díly, naši vysoce kvalifikovaní odborníci mají velké zkušenosti s opravami a servisem autoklimatizací. Díky tomu provádíme kvalitní servis klimatizace vozidel v co nejkratším termínu.

Chcete zkontrolovat a opravit klimatizaci v autě? Stavte se u nás a my vám určitě pomůžeme!

Funguje-li klimatizace příliš hlučně, neefektivně a také objeví-li se na kompresoru olejové skvrny, vyžaduje kompresor bezodkladnou kontrolu.

Dalšími varovnými signály jsou častá vypínání kompresoru, namrzání filtru, potrubí výparníku a odchozích hadic.

euromotorscz sluzby plneni klimatizace 8

Závady klimatizací v autě

Většina případů špatného fungování klimatizace je spojena s únikem chladiva, který může být způsoben různými důvody.

  1. Zpravidla je únik způsoben korozí potrubí klimatizace v místech, kde se spojuje s karosérií automobilu, protože právě tam se hromadí špína. Méně častou příčinou může být únik v místě napojení a stláčení gumové hadice a hliníkové trubky nebo v místech napojení trubek. Existuje-li podezření na mikroúniky, aplikujeme při diagnostice UV látku (kontrastní barvivo) a kontrolujeme celý systém pomocí UV lampy.
  2. Správné fungování klimatizace ovlivňuje čistota radiátoru klimatizace (kondenzátoru). Tento problém lze nejčastěji odstranit vyčištěním radiátoru, v některých případech se však musí radiátor vyměnit.
  3. Občas se vyskytují poruchy spojené s elektrikou nebo rozvody.
    Pokud se jedná o závadu na elektrice nebo opotřebení ložiska, může to vést k poruše ventilátoru.
  4. Pokud vaše vozidlo se v zácpě přehřívá a roste mu spotřeba paliva, s největší pravděpodobností se jedná o poruchu kondenzátoru klimatizace. Navíc se na něm mohou objevit olejové skvrny.
  5. Dalším důvodem ke znepokojení může být přehřátí motoru nebo komory motoru, prokluzování klínového řemene a elektromagnetické spojky, výskyt v interiéru auta nepříjemného zápachu nebo kapek vody. To všechno může svědčit o poruše výparníku.
  6. Další častou poruchou bývá porucha kompresoru klimatizace. Výměna kompresoru vyžaduje celkové vyčištění systému klimatizace.

Cena servisu a opravy autoklimatizací

Ceny jsou uvedeny pouze za provedenou práci bez započtení ceny materiálu.
Uvedené ceny jsou pouze orientační a bez DPH. Kalkulaci připravíme na základě vašich požadavků.

Objednejte se k nám do autoservisu na Praze 10 na telefonním čísle: +420 775 230 403
Stavte se u nás a my vám určitě pomůžeme!

Kontaktujte nás

Napište nám, rádi vám odpovíme