Search
Close this search box.

Výměna turba

Úkolem turbodmychadla je zvyšovat množství vzduchu a paliva vstupujícího do spalovacího motoru a tím významně zvyšovat jeho výkon. Vybavena je tímto systémem celá řada vozů. Stejně jako kterýkoliv jiný systém v automobilu, i turbo se může pokazit a na řadu přijde jeho výměna. Tu byste měli vždy svěřit do rukou odborníků, např. v našem autoservisu. Přesto ale není od věci seznámit se s některými základními body. Na co je tedy třeba dát při výměně turba pozor především?

euromotorscz sluzby vymena turba 2

U příruby je potřeba pečlivě zkontrolovat stav upevňovacích šroubů (a v případě potřeby je samozřejmě vyměnit) i nepoškozenost těsnění i celkové usazení. Vynechat nelze ani vzduchový filtr, je-li znečištěný nebo dokonce poškozený, bude třeba jej nahradit novým (to bude případ většiny vozů, opětovné použití filtru bývá ospravedlnitelné jen v případě skutečně nízkého množství najetých kilometrů). To, co platí pro filtr vzduchový, lze aplikovat i na filtr olejový.

Před instalací turbodmychadla je třeba překontrolovat čistotu všech potrubí a také dostatečně zaolejovat ložiskovou skříň. Po nainstalování nového turba a prvním nastartování by se nemělo zapomínat na opětovnou kontrolu těsností všech spojů.

V našem servisu trvá výměna turba 3 – 6 hodin podle konkrétního případu. Týká-li se tento typ opravy i vašeho vozu, neváhejte nás kontaktovat. Osobní přístup, špičková kvalita práce i nízké ceny jsou u nás samozřejmostí.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme