Příprava auta na zimu

Příprava auta na zimu

Před zimou se bezesporu vyplatí investovat čas a trochu námahy na důkladnou přípravu vozidel všeho druhu. I v mínusových teplotách vám může ušetřit nejednu horkou chvilku, ať už při startování, stání v koloně, nebo na hůře sjízdných vozovkách. Předzimní kontrola a příprava je tak právem ta nejdůležitější, se kterou se můžete setkat. A to platí jak pro ostřílené šoféry, tak pro sváteční řidiče. I na sebekratší a důvěrně známé trase lze narazit na nepřeberné množství prekérních situací. Na co tedy v rámci přípravy auta na zimu rozhodně nezapomenout?

JDE NEJEN O ČAS, ALE I O BEZPEČNOST

euromotorscz zajimavosti priprava auta na zimu 2

Každého jistě bez velké námahy napadne přezutí letních pneumatik. Ano, řidiči s letním vzorkem každou zimu způsobí spoustu nehod. V tomto případě vám pojišťovna v žádném případě neuhradí vzniklou škodu, což může být v konečném důsledku to nejmenší.

V zimě se na cestách musíte na auto splehnout za všech okolností, vaší pozornosti by tedy neměly uniknout provozní kapaliny – směs v ostřikovačích, chladicí kapalina a potřebná aditiva proti zamrznutí. Důležité je nejen množství, ale i stav. Není tady na škodu si nechat změřit jejich skutečnou teplotu mrazu a mít v kufru alespoň dojezdovou zásobu.

A abychom po mrazivé noci, nebo po pár kratších výjezdech vůbec nastartovali, autobaterie musí být v dobré kondici. Ta obzvlášť v parném létě dostává zabrat a ověření kapacity, případné dobití, nebo výměna je rozhodně na místě. U těch, které nejsou bezúdržbové navíc nezapomenťe zkontrolovat množství vody.

UŽITEČNÉ VYCHYTÁVKY DO NEPOHODY

euromotorscz zajimavosti priprava auta na zimu 3

Ne všechna rizika ale dokážeme předvídat a účinně eliminovat ještě před jejich vznikem. A jak praví staré moudro, kdo je připraven, nebývá překvapen. U přípravy na zimní sezónu to platí dvojnásob. Vhod tedy můžou přijít pomocníci, jako jsou startovací kabely, bytelná škrabka na sklo nebo rozmrazovač skel i zámků a v případě rizikových destinací i řetězy na kola. Pro všechny případy do kufru přibalte teplou deku a do kanystru alespoň nějakou zásobu benzínu či nafty – nikdy nevíte, jak dlouho a kde budete muset nedobrovolně stát.

Není toho tedy zrovna málo, na co by měl zodpovědný řidič před zimou myslet. A chcete-li si ušetřit starosti, kontaktujte nás, kde zimní přípravu vašeho vozidla zařídí za vás.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

Kontaktujte nás

Napište nám, rádi vám odpovíme