Search
Close this search box.
Příprava auta na zimu

Příprava auta na zimu

Před zimou se bezesporu vyplatí investovat čas a trochu námahy na důkladnou přípravu vozidel všeho druhu. I v mínusových teplotách vám může ušetřit nejednu horkou chvilku, ať už při startování, stání v koloně, nebo na hůře sjízdných vozovkách. Předzimní kontrola a příprava je tak právem ta nejdůležitější, se kterou se můžete setkat. A to platí jak pro ostřílené šoféry, tak pro sváteční řidiče. I na sebekratší a důvěrně známé trase lze narazit na nepřeberné množství prekérních situací. Na co tedy v rámci přípravy auta na zimu rozhodně nezapomenout?

JDE NEJEN O ČAS, ALE I O BEZPEČNOST

euromotorscz zajimavosti priprava auta na zimu 2

Každého jistě bez velké námahy napadne přezutí letních pneumatik. Ano, řidiči s letním vzorkem každou zimu způsobí spoustu nehod. V tomto případě vám pojišťovna v žádném případě neuhradí vzniklou škodu, což může být v konečném důsledku to nejmenší.

V zimě se na cestách musíte na auto splehnout za všech okolností, vaší pozornosti by tedy neměly uniknout provozní kapaliny – směs v ostřikovačích, chladicí kapalina a potřebná aditiva proti zamrznutí. Důležité je nejen množství, ale i stav. Není tady na škodu si nechat změřit jejich skutečnou teplotu mrazu a mít v kufru alespoň dojezdovou zásobu.

A abychom po mrazivé noci, nebo po pár kratších výjezdech vůbec nastartovali, autobaterie musí být v dobré kondici. Ta obzvlášť v parném létě dostává zabrat a ověření kapacity, případné dobití, nebo výměna je rozhodně na místě. U těch, které nejsou bezúdržbové navíc nezapomenťe zkontrolovat množství vody.

UŽITEČNÉ VYCHYTÁVKY DO NEPOHODY

euromotorscz zajimavosti priprava auta na zimu 3

Ne všechna rizika ale dokážeme předvídat a účinně eliminovat ještě před jejich vznikem. A jak praví staré moudro, kdo je připraven, nebývá překvapen. U přípravy na zimní sezónu to platí dvojnásob. Vhod tedy můžou přijít pomocníci, jako jsou startovací kabely, bytelná škrabka na sklo nebo rozmrazovač skel i zámků a v případě rizikových destinací i řetězy na kola. Pro všechny případy do kufru přibalte teplou deku a do kanystru alespoň nějakou zásobu benzínu či nafty – nikdy nevíte, jak dlouho a kde budete muset nedobrovolně stát.

Není toho tedy zrovna málo, na co by měl zodpovědný řidič před zimou myslet. A chcete-li si ušetřit starosti, kontaktujte nás, kde zimní přípravu vašeho vozidla zařídí za vás.

Kontaktujte nás

Napište nám, rádi vám odpovíme